مهم‌ترین دغدغه رئیس‌جمهور همراهی و رعایت حال مردم و حرکت کشور به سمت رشد اقتصادی است/مردم همراهی خوبی با دولت دارند

17 خرداد 1401

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم شهرستان سراب، گفت: آیت‌الله رئیسی وظیفه جدی و اصلی خود را دیدار و همراهی با مردم و شناخت مصائب و مشکلات آنها از نزدیک می‌دانند. با اینکه نقش مستقیمی در موضوعات اقتصادی ندارم اما گواهی می‌دهم که مهمترین دغدغه رئیس جمهور انجام اصلاحات صحیح، حرکت کشور به سمت رشد اقتصادی و عدالت با رعایت حال و وضعیت مردم است.

 

وی با بیان اینکه برخی ریل‌گذاری‌ها و اقدامات گذشته دچار اشکال بوده و اصلاح آنها با تکانه‌هایی همراه است، افزود: مردم باور داشته باشند که دولت خدمتگزار صدیقی است و خوشبختانه در 9 ماهه گذشته مردم همراهی خوبی با دولت داشته‌اند که نمونه آن را در اختلال در سامانه سوخت و اجرای بسته اقتصادی جدید مشاهده می‌کنیم. رئیس جمهور در مورد مسائل فرهنگی مانند موضوع عفاف و حجاب نیز دغدغه مند است و به آن توجه دارد.


معاون رئیس جمهور با اشاره به مشکلات و پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان سراب گفت: همه این مشکلات و موارد لازم تا حد امکان در نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور ارائه خواهد شد و مکاتبات لازم نیز پس از این سفر با مسئولان انجام خواهد شد.


قاضی‌زاده افزود: پروژه‌های نیمه تمام در دو بخش بالای 50 درصد پیشرفت و زیر آن دسته بندی شده است و ساز و کاری برای تکمیل آنها تدوین شده است و باید در جلساتی با حضور معاون رئیس جمهور بررسی و تصمیم‌گیری شود و امیدواریم تصمیمات خوبی در مورد سراب اتخاذ شود.


وی در مورد مشکلات ایثارگران در این شهرستان نیز خاطرنشان کرد: دغدغه‌های ایثارگران از جمله بیمه درمانی و ساماندهی گلزار مطهر شهدا پیگیری می‌شود و امیدواریم این مسائل با حمایت دولت و مجلس مرتفع شود.


در پایان نشست شورای اداری از خانواده معظم شهید «مهدی داودی»، شهید «یعقوب شکاری» با اهدای لوح تجلیل شد.


معاون رئیس جمهور در ادامه سفر به شهرستان سراب همچنین از طرح تولید «آلومینا از نفلین سینیت» نیز بازدید کرد.

 

 

ایشان همچنین در شهرستان سراب با مادر شهیدان «سید داود و سید حجت علوی» و جانباز «سید مهدی علوی» دیدار و از صبر، استقامت و ازخودگذشتگی خانواده معظم شهدا تجلیل کرد.


معاون رئیس جمهور در این دیدار گفت: رئیس جمهور محترم بر دیدار همه اعضای دولت با خانواده معظم شهدا و ایثارگران در سفرهای استانی تأکید دارند و خوشبختانه معمولاً برنامه ثابت بسیاری از اعضای کابینه دیدار و گفت‌وگو با خانواده معظم شهدا در این سفرها است.


وی در این دیدار تأکید کرد: نیازمند دعای والدین شهدا هستیم و امیدواریم بتوانیم به وظایف خود در خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران عمل کنیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با جانباز بصیر «پرویز اولادخداقلی» توضیحاتی درباره واگذاری خودرو به جانبازان ارائه کرد و گفت: امیدواریم با تصویب آیین‌نامه و همکاری خودروسازان مصوبه واگذاری 10 هزار خودرو به ایثارگران با رعایت اولویت‌های قانونی محقق شود.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها با اهدای لوح تقدیر از صبر و استقامت خانواده معظم شهدا و ایثارگران تجلیل کرد.


قاضی‌زاده هاشمی در بدو ورود به شهرستان سراب با حضور در گلزار مطهر شهدا و قرائت فاتحه و نثار شاخه‌های گل به مقام شامخ شهدای شهرستان سراب ادای احترام کرد.

 

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ادامه این سفر با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم متدین، انقلابی، اهل فرهنگ و کار بستان‌آباد سلام رئیس جمهور را به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مردم شهیدپرور این شهرستان ابلاغ کرد و گفت: مشکلات این شهرستان به صورت مکتوب تقدیم هیئت دولت و رئیس جمهور خواهد شد و ستادی در معاونت اجرایی ریاست جمهوری تشکیل شده است که مسائل منطقه‌ای را پیگیری خواهد کرد و تاکنون ابلاغ اعتبارات عمده مصوبات سفرهای استانی انجام شده و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.


معاون رئیس جمهور با بیان اینکه هدف دولت این است که پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان سال 1402 تکمیل شود، ادامه داد: این هدف با جدیت دنبال می‌شود. برنامه دولت سیزدهم این است که فارغ از مسائل موجود از حداکثر ظرفیت‌های کشور برای اهداف نظام استفاده کند. دولت سیزدهم خود را دولت مردم و دولت نظام می‌داند و رئیس جمهور در بکارگیری مدیران نیز بر توانمندی آنها تأکید دارند و مبنا خدمت به نظام و مردم است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در بنیاد شهید و امور ایثارگران مدیران کل بر اساس 10 شاخص بررسی شدند و بر اساس نظر کارشناسی مشخص شد 23 مدیرکل نیاز به تغییر دارند و 7 مدیرکل باید تثبیت شوند البته استعلام لازم در زمینه تخلفات از دستگاه‌های مسئول انجام گرفت. مسئله این است که تیم مدیریتی بتواند اهداف روشن و مشخص دولت را با استفاده از همه ظرفیت‌ها محقق کند و دولت تلاش کرده است در این زمینه به دام سیاست‌بازی نیفتد.


وی با تأکید بر ضرورت تقویت و تشویق اقدامات مثبت در بخش‌های مختلف، گفت: علاوه بر این باید نسبت به نقد و اصلاح برخی عملکردها و رفتارها اقدام کرد. وقتی دولتی خود را مردمی می‌داند نسبت به اصلاح رویکردهای دچار مشکل اقدام خواهد کرد.


معاون رئیس جمهور بر حل مشکلات در منطقه فارغ از نگاه به مرکز، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی به عنوان بزرگترین و قدرتمندترین سرمایه اجتماعی کشور بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد و مثلاً در موضوعات فرهنگی مشاهده می‌کنیم که مردم به صورت خالصانه در میدان وارد می‌شوند و تهاجم دشمن را پاسخ می‌دهند که نمونه آن در سرود «سلام بر فرمانده» را مشاهده می‌کنیم.


امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به ارائه وضعیت و مسائل و مشکلات شهرستان بستان‌آباد پرداختند.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی همچنین در میز خدمت و دیدار چهره به چهره با نمایندگان اقشار مختلف مردم در جریان مسائل و مشکلات این شهرستان قرار گرفت و بر پیگیری حل این مشکلات تأکید کرد.

منبع ایثار