سفر دکتر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به استان کهگیلویه و بویراحمد/بودجه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستگاه‌ها در مسیر درست و قانونی هزینه شود

17 دی 1401

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 15 دی ماه با سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی‌فقیه در این استان و امام‌جمعه شهر یاسوج دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورای عالی ترویج  و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: دستگاه‌های مربوط به روحانیت عضو این شورا هستند و امسال با کمکی که توسط مجلس شورای اسلامی انجام شد قرار است یک درصد بودجه دستگاه‌ها صرف هزینه‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شود و امیدوار هستیم که این بودجه در مسیر درست و مرتبط با این فرهنگ هزینه شده و بتوانیم در این زمینه به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.


وی افزود: در جریان سفرهای استانی مسائل مرتبط با جامعه ایثارگری مورد بررسی قرار می‌گیرد و علاوه بر این شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل می‌شود که رئیس این شورا در سطح ملی رئیس جمهور و در هر استانی استاندار است و بنیاد شهید و امور ایثارگران هم نقش دبیری این شورا را به عهده دارد. تشکیل این شورا به این دلیل است که مسائل مربوط به ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت تنها به بنیاد مربوط نیست بلکه تمام دستگاه‌ها مسئولیت‌های مختلفی در قبال خانواده بزرگ ایثار و شهادت به عهده دارند.


معاون رئیس جمهور در خصوص وضعیت درمان جامعه ایثارگری، گفت: با وجود اینکه دولت بدهی 2 هزار و 500 میلیارد تومانی به بیمه دی به عنوان بیمه درمان تکمیلی ایثارگران دارد اما از موفق‌ترین بیمه‌های کشور در ارائه خدمات درمانی است البته در مورد پرداخت هزینه‌های خارج از تعرفه محدودیت قانونی وجود دارد و این هزینه‌ها قابل پرداخت نیست مثلاً طبق مقررات قانونی باید تجهیزات پزشکی تولید کشور باشد و در زمینه فراهم کردن تجهیزات پزشکی ایثارگران وضعیت خوبی داریم.


نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام‌جمعه شهر یاسوج نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این استان گفت: انقلاب اسلامی ما انقلابی الهی و کم‌نظیر بود، همه انبیای الهی تلاش کردند که انگیزه‌های الهی در بین بشر ساری و جاری شود اما برخی از حکومت‌ها و ستمگران مانع این کار شدند. انقلاب اسلامی در مقطعی که شکل گرفت هزینه سنگینی داد و انسان‌های شایسته‌ای متأثر از این انقلاب با انگیزه الهی جان خود را فدا کردند.


حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی گفت: تغییرات جدی در نظام جهان به برکت انقلاب و خون شهدا ایجاد شد. انسان‌های شایسته‌ای برای این سرزمین و آزادی عزت انسان‌ها حرکت کردند، خون دادند و مقاومت کردند و هنوز هم شهید می‌دهند. شهدا افراد بزرگی هستند که خداوند درباره آنها می‌فرمایند شهدا زنده هستند و من از خانواده شهدا نگهداری می‌کنم.


حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران جایگاه رفیع به جهت موضوع شهدا و ایثارگران دارد. اگر شهدا برای اهداف الهی حضور نداشتند امروز انگیزه دینی، عزت و شرافت ما هم نبود. در جنگ جهانی اول و دوم شرافت اسلام و کشور ایران لگدمال شد اما به برکت انقلاب و حضور امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب این عزت با وجود فشارها هنوز وجود دارد. این شکوه، عظمت و استقلال هست که نظام ما را نگه داشته است اگر ما ضعیف بودیم دشمن هزینه نمی‌کرد. هزینه دشمن به جهت پیشرفت‌های ما است.


نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مردم این استان در طول‌ سال‌های طاغوت زیر بار ظلم و ستم نرفتند، گفت: این استان یک استان محروم و مظلوم قبل از انقلاب بود و به صورت تعمدی به عشایر ظلم شد زیرا زیر بار ظلم طاغوت نمی‌رفتند. در‌گیری‌ها زیاد بود و حتی در زمان رضاخان بمباران هوایی شد اما وقتی مردم ندای امام (ره) را شنیدند به میدان آمدند.


حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی ادامه داد: این استان 2 هزار شهید تقدیم نظام کرده است و از بین 30 هزار ایثارگری که در این استان است به نسبت جمعیت آن زمان اولین رتبه مشارکت را نسبت به جمعیت داشتیم. امروز هم مردم این استان در صحنه‌های مختلف حضور دارند و پیشگام دفاع از عزت و یکپارچگی سرزمین هستند و در راهپیمایی‌ها حضور دارند. در حوادث اخیر این استان از استان‌های آرام بود و با وجود مشکلات، مردم این استان همیشه در صحنه حضور دارند. مردم رهرو راه شهدا هستند و این ریشه قدرتمند برای حفظ انقلاب است، شهدا برای اهداف ارزشمند خون دادند و هدف آنها برای مسائل مادی نبود برای همین دشمن نمی‌تواند انقلاب اسلامی ما را تکان دهد زیرا مردم ما آگاه هستند.


امام‌جمعه شهر یاسوج ضمن تأکید بر رسیدگی به جامعه ایثارگری، گفت: باید به ایثارگران رسیدگی شود زیرا این افراد سرمایه‌های خود را برای انقلاب دادند و اگر امروز کشور و ناموس ما در امان است به برکت این مبارزات بود اگر این مبارزات نبود وضعیت طوری دیگر بود. در سوریه بسیاری از شهرها ویران شد و افراد زیادی کشته یا فرار کردند و دشمن دنبال این است که کشور ما را تبدیل به سوریه کند به خاطر همین هدف این فتنه را در کشور ما راه انداخت اما در کشور مقاومت شکل گرفت و نقشه دشمن خنثی شد هر چند که هنوز هم عقب‌نشینی نمی‌کند زیرا بین حق و باطل همیشه درگیری است.


حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی گفت: باید به مشکلات جامعه ایثارگری توجه شود و مشکلات آن‌ها حل شود اگر ایثارگران با مشکلات روبه رو شدند ما وظیفه داریم رسیدگی کنیم به ویژه در حوزه اشتغال شایسته‌تر عمل شود. امروز تعداد زیادی از فرزندان شهدا و ایثارگران ما بیکار هستند و باید بستر کار را برای آنها فراهم کرد زیرا  باید به مشکلات کسانی که خون و جان داده‌اند، رسیدگی شود.


 نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام‌جمعه شهر یاسوج در این دیدار بر رسیدگی به مشکلات درمانی ایثارگران و تکمیل پروژه نیمه‌تمام مجتمع بنیاد استان تأکید کرد.

 

 

 

 

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 15 دی ماه در ادامه سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عملیاتی، فرادولتی، فرادستگاهی و دارای برش استانی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهدا به ما نیاز ندارند اما ما به شهدا نیازمند هستیم، گفت: یاد شهدا یعنی یاد معاد و ابدیت، شهدا برای هدفشان تلاش کردند مانند دانش‌آموزی که سختی‌های بسیاری را برای موفقیت‌ها تحمل می‌کند و بدون تلاش و سختی خدا هیچ پاداش مادی و معنوی به کسی نمی‌دهد.


معاون رئیس جمهور افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب بقای زندگی توحیدی جامعه است، مقام معظم رهبری هم در این رابطه می‌فرمایند: «حیات انقلاب اسلامی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بستگی دارد» و این یعنی تربیت توحیدی جامعه و توجه به آخرت که انواع بدی‌های جامعه را از بین می‌برد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وظایف شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: رئیس این شورا رئیس‌جمهور محترم و مصوبات آن به معنی مصوبات هیئت وزیران است و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از وظایف اصلی این شورا است به همین دلیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ستاد راهبردی نیست بلکه عملیاتی، فرادولتی و فرادستگاهی و دارای برش استانی است و قرار است در حوزه‌های عملیاتی هم ورود کند.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به اینکه یک درصد اعتبارات جاری دستگاه‌ها باید به حوزه ایثار و شهادت اختصاص داده شود، گفت: به دنبال دائمی کردن این تخصیص هستیم و دستگاه‌ها مکلف هستند این یک درصد را در این زمینه هزینه کنند و وزارت نفت و وزارت آموزش و پرورش نیز چنین تکلیفی دارند و به دستگاه‌هایی که منابع ملی دارند الزام شده است که این اعتبار در استان‌ها هم هزینه شود، امیدوارم با فعال شدن دبیرخانه و هماهنگی بین دستگاه‌ها در الگوسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت بیشتری انجام شود.


وی افزود: برخی اقدامات مانند برگزاری یادواره‌های شهدا در این راستا برگزار می‌شود و برخی خلاقیت‌های در ترویج فرهنگ ایثار را می‌توان به سراسر کشور انتقال داد.


معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به وضعیت اشتغال ایثارگران گفت: اشتغال دولتی محدود است و آنچه در سطح ملی دنبال می‌کنیم و وظیفه قانونی داریم اشتغال برای فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد است که کدهای استخدامی تا جایی که ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و نیازهای استانی است اخذ شده تا مراحل جذب این عزیزان انجام شود. ۳۳ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد در کشور مشمول این ماده قانونی هستند که تاکنون فقط هشت هزار نفر شاغل شدند و اشتغال ۲۵ هزار نفر دیگر باقی مانده است که این میزان در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۸۰ نفر است.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی در خصوص استخدام سایر ایثارگران و سهمیه ۲۵ درصدی خانواده ایثارگران اظهار کرد: سال گذشته ۶۷ هزار نفر در دستگاه‌های دولتی استخدام شدند که سهمیه ایثارگران در مقابل 300 هزار نفر جویای شغل در جامعه ایثارگری تعداد زیادی نیست و مشکل اشتغال ایثارگران را حل نمی‌کند ضمن اینکه ۸۰ هزار دانشجو و ۸۵ هزار دانش‌آموز شاهد و ایثارگر در حال تحصیل هستند که بعد از فارغ‌التحصیلی باید زمینه اشتغال این عزیزان نیز فراهم شود.


وی افزود: باید به سمت کارآفرینی در بخش خصوصی و اشتغال از طریق بنگاه‌های اقتصادی حرکت کنیم و امسال در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز منابع خوبی در این زمینه پیش‌بینی شده است، هر چند استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون نتوانسته در جذب اعتبارات تبصره ۱۶ عملکرد مناسبی داشته باشد.


معاون رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه پس از سال‌ها اعطای وام خوداشتغالی مشخص است که تسهیلات خوداشتغالی موفق نبوده است، تأکید کرد: توصیه می‌کنم شورای اشتغال ایثارگران در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شود. در موضوع تأمین مسکن نیز ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون هیچ خدمتی دریافت نکردند و ۳ هزار و ۳۸۹ نفر علی‌رغم اینکه یکی از خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران را دریافت کردند اما به هر دلیلی همچنان فاقد مسکن هستند. طبق مصوبه دولت در سفرهای استانی ۵ درصد جهت طرح جهش ملی مسکن باید به ایثارگران اختصاص داده شود و بحث واگذاری زمین هم باید پیگیری شود زیرا موضوع اشتغال و مسکن مهمترین مسئله خانواده‌های ایثارگران است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حوزه بهداشت و درمان مراکز درمانی این استان با بیمه تکمیلی ایثارگران قرارداد دارند و معوقات هم تا حدودی پرداخت شده است. با بیمه‌ها هم صحبت شده که در خصوص ایثارگران متعهد هستند.


معاون رئیس جمهور در خصوص مجتمع توانبخشی ایثار استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۸ استان دارای مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی هستند و رقم ۱۰۰ میلیارد تومان برای به نتیجه رساندن مجتمع توانبخشی استان کهگیلویه و بویراحمد رقم بالایی است اما در طی سه سال و فاز به فاز می‌توانیم این مجتمع را آماده کنیم ضمن اینکه مقرر شده است مجتمع‌های توانبخشی ایثار با هزینه دولت احداث شود و بنیاد هزینه تجهیز را پرداخت کند که در این استان از برنامه عقب هستیم که باید مورد بررسی قرار گیرد، زیرا استان کهگیلویه و بویراحمد یک استان گردشگری است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص حمایت از ساخت فیلم‌های سینمایی تصریح کرد: تاکنون ۱۲ تفاهم‌نامه در این زمینه منعقد شده، در استان کهگیلویه و بویراحمد از فیلم‌های سینمایی درجه یک و فیلم‌نامه‌های خوب و قوی در مورد شهدای شاخص حمایت می‌شود و ۳۰ درصد هزینه ساخت پرداخت می‌شود که در کهگیلویه و بویراحمد نیز این تخصیص انجام شده است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: مجموعه دارایی که در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران است هبه امام راحل (ره) به ایثارگران است و بنیاد امانت‌دار این دارایی‌ها است. بارها تأکید شده که بنیاد از حوزه اقدامات اقتصادی خارج شود و اثر این بنگاه‌ها در بودجه بنیاد تقریباً صفر است و بنیاد باید از بنگاه‌داری خارج شود.


وی در پایان در مورد ساماندهی گلزار مطهر شهدا گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتبار عمرانی برای این موضوع در اختیار ندارد و اعتبارات این موضوع در مصوبات سفرهای استانی مصوب می‌شود و امیدواریم با کمک مسئولان استانی زودتر به نتیجه برسد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با تشریح برخی از مشکلات جامعه ایثارگری خواستار حمایت همه‌جانبه برای رفع چالش‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگران این استان شد و گفت: در اشتغال ایثارگران با مشکلاتی مواجه بودیم و کمیته‌ای با حضور مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، برنامه و بودجه، سازمان بازرسی استان و مشاور در امور ایثارگران به منظور بررسی موضوع تشکیل شد و عدم رعایت قانون اختصاص سهمیه ایثارگران در موضوع اشتغال در گذشته بررسی شد.


سیدعلی احمدزاده افزود: این موضوع مشکلاتی ایجاد کرده بود و با ورود سازمان بازرسی مسئله بررسی شد اما استخدام صورت گرفته بود. همه دستگاه‌های اجرایی بخش دولتی، عمومی و خصوصی برای پیشبرد امور و اجرای قانون جامع ایثارگران را پای کار آوردیم تا ۱۰۰ درصد به قانون تمکین کنند.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد با طرح این موضوع که در گذشته حسب بررسی‌های صورت گرفته سهمیه‌ها جابجا شده‌اند، گفت: قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در این استان به درستی اجرا نشده بود و اجحاف، کم‌توجهی و بی‌اعتنایی که در گذشته به حقوق جامعه ایثارگران به خصوص در جذب فرزندان ایثارگر در استان شده باید رفع و جبران شود.


وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی مکلف شده‌اند سهمیه ایثارگران را به دقت اعمال کنند. همه دست به دست هم داده‌ایم تا مشکلات را برطرف سازیم و انتظار داریم با توجه به شرایط استان به طور همه‌جانبه جامعه ایثارگری کهگیلویه و بویراحمد مورد حمایت قرار گیرند.
در پایان این نشست لباس محلی مختص استان کهگیلویه و بویراحمد که شامل چقه، زناره و کلاه مخصوص است به قاضی‌زاده هاشمی اهدا شد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان کهگیلویه و بویراحمد و بیمارستان سلمان یاسوج بازدید کرد و در گفت‌وگو با ایثارگران در جریان خدمات‌رسانی به این عزیزان قرار گرفت.

 

 

 

 

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 15 دی ماه در ادامه سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با نخبگان، سرآمدان و کارآفرینان این استان، گفت: مردمی‌سازی در بخش‌های مختلف به حل مشکلات کشور منجر می‌شود.

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با اشاره به هدف دیدار با نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر هر استان، گفت: آشنایی با فضای فکری ایثارگران هر استان یکی از اهداف این دیدارها است و باید بدانیم این جامعه فرهیخته چه نگاهی به موضوعات دارد، آسیب‌شناسی که نخبگان به مسائل بنیاد و کشور دارند نیز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نخبگان شاهد و ایثارگر توفیقات زیادی کسب کرده‌اند.


معاون رئیس جمهور افزود: سطح علمی نخبگان ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار بالا است و نخبگان ایثارگر استان نسبت به مسائل عمیق هستند و خدا را به خاطر این ظرفیت‌ها شکر می‌کنیم. استان کهگیلویه و بویراحمد استان نخبه‌پروری است و باید از این ظرفیت بهره برد و با حرکت به سوی مردمی‌سازی مشکلات کشور را حل کرد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه کارکرد دولت سیاست‌گذاری، قانون‌گذاری، اعمال قوانین و نظارت بر اجرای قانون‌ است، گفت: دولت‌ها انتخاب می‌شوند تا قوانین را اجرا کنند اما مدل مردمی‌سازی این است که مردم بسترساز باشند. در مورد تدوین قانون برنامه هفتم توسعه از جامعه ایثارگری که مرجعیت دارند خواستیم که به جای کارشناسان در دستگاه‌ها پیشنهادات خود برای حل مشکلات ایثارگران را ارائه کنند و بعد تصویب این پیشنهادات را در مجلس پیگیری کنیم.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: ایثار و ایثارگری تمام نشده است. جهاد اگر در عرصه دفاع و جهاد مثل این روزها که برخی برای دفاع سخت به میدان رفتند پایان یافته ولی در عرصه جنگ نرم، جهاد اقتصادی و فرهنگی و ایجاد ناتوی فرهنگی باقی مانده است و همان‌طور که برخی برای امنیت فداکاری کردند امروز نیز نیاز به مجاهدت داریم لذا مسئولیت باقی است و تمام نشده است. هر چند جامعه ایثارگری مشکلاتی دارد اما انتظارات از آنها متفاوت است.


معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بنیاد و دستگاه‌های دولتی به تنهایی اموری که به آنها واگذار شده است را نمی‌توانند به نتیجه برسانند، گفت: بنیاد در 40 سال گذشته برنامه‌های مختلفی داشته است و مشکلات نیز با افرایش سطح اجتماعی و تحصیلی ایثارگران رشد کرده است و عمده مسائل باقی مانده است.


وی افزود: ساز و کار و قوانین متراکم و چند لایه در مورد ایثارگران قابلیت اجرایی شدن ندارند و منابع مالی برای اجرای این قوانین وجود ندارد. از برخی قوانین تنها 10 درصد ایثارگران برخوردار شدند که نتیجه آن نارضایتی سایر ایثارگران و مردم جامعه است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به موضوع اشتغال ایثارگران، گفت: دولت و مجلس اقداماتی در مورد اشتغال ایثارگران انجام داده‌اند و به عنوان نمونه 8 هزار فرزند شهید و جانباز 70 درصد استخدام شده‌اند اما مشکل اشتغال سایر ایثارگران به جای خود باقی است. تسهیلات خوداشتغالی در سال جاری به 150 میلیون تومان رسیده در حالی که سال گذشته 100 میلیون تومان بوده است. برخی افراد از این تسهیلات استفاده کردند در حالی که نه تنها فرد شاغل نشده بلکه بدهکار هم شده است و البته از نظر قانونی فرم اشتغال وی به شاغل تغییر کرده است. افرادی که ظرفیت کارآفرینی دارند باید مدلی برای اشتغال طراحی کنند تا افراد را شاغل کنند تا مثلث مردمی‌سازی ایجاد شود که در این مثلث دولت نقش سیاست‌گذای دارد و تسهیل‌گر است.


معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در حوزه فرهنگی هم باید مردمی‌سازی انجام شود و شعار دولت آقای رئیسی هم استفاده از تجربیات نخبگان و سرآمدان است. ایثارگران باید در حوزه‌های مختلف فرهنگی، مددکاری و کار جهادی و داوطلبانه حضور پیدا کنند و از مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز می‌توان در این جهت کمک گرفت.


در این نشست تفاهم‌نامه مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه همکاری و حمایت از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر و استارت آپ‌ها به امضا رسید.


در این نشست نخبگان، نماینده تشکل‌ها و کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد، مشکلات و دغدغه‌های خودشان را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند.

 

 

 

 

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 15 دی ماه در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با خانواده‌های معظم شهدا دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با خانواده شهید «نجف‌قلی روزبه»، خانواده شهید «کرم‌اله افشار»، خانواده شهید «حسین طالبیان نژاد» و جانباز «جواد مسلم‌پور» در منازل آنها دیدار و سلام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را به آنها ابلاغ کرد.


معاون رئیس جمهور در این دیدارها گفت: رسیدگی به مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران وظیفه ماست و موظف به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم و حفظ کرامت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای خدمت به این عزیزان را پیگیری می‌کنیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در قالب طرح سپاس به منظور تجلیل و تکریم از مقام والای این عزیزان یکی از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است. شهدا وقتی از عالم مادی جدا می‌شوند دستشان برای دستگیری بازتر می‌شود و امیدواریم با دعای خیر ایشان مسئولان در خدمت‌رسانی توفیق بیشتری یابند.


گفتنی است در این دیدارها، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهدای لوح تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تجلیل کرد.