ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران در رباط کریم/ برنامه‌ریزی برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای ایثارگران سراسر کشور

26 دی 1401

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه 21 دی ماه در سفر به شهرستان‌های استان تهران از ساخت 800 واحد مسکونی برای ایثارگران شهرستان رباط کریم خبر داد.

 

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جریان بازدید از پروژه نصیر شهر از توابع شهرستان رباط کریم در جمع خبرنگاران گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با همراهی نماینده مردم شریف رباط کریم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از برنامه‌های سفر به رباط کریم بوده است.


معاون رئیس جمهور افزود: پروژه ساخت 800 واحد مسکونی برای ایثارگران فاقد مسکن شهرستان رباط کریم آغاز می‌شود که پیگیری و تسریع اجرای این پروژه از اهداف دیگر این سفر بوده است و امیدواریم این واحدهای مسکونی در زمان کوتاهی ساخته شده و در اختیار ایثارگران قرار بگیرد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه پیمانکار این پروژه انتخاب شده و مجوزهای مربوطه نیز اخذ شده است، ادامه داد: تجهیز کارگاه انجام شده و به زودی عملیات خاکبرداری آغاز می‌شود و بنیاد از این پروژه حمایت می‌کند پیمانکار تعهد کرده ظرف ۲۴ ماه این پروژه را تحویل دهد.


قاضی‌زاده هاشمی در مورد اجرای این نوع پروژه‌ها در سایر نقاط کشور گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران متأسفانه در مناطق محدودی زمین در اختیار دارد ولی تلاش می‌کند با استفاده از اراضی در اختیار خود ساخت حدود 50 هزار واحد مسکونی در کنار طرح جهش مسکن برای ایثارگران انجام شود.


معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: 80 هزار نفر از ایثارگران تاکنون خدمتی در زمینه مسکن دریافت نکرده‌اند ولی ۶۵۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری با احتساب فرزندان ایثارگران فاقد مسکن هستند که امیدواریم در طرح جهش ملی مسکن خانه‌دار شوند.

منبع:ایثار