با حضور معاون رئیس جمهور و فرماندهان سپاه از خانواده شهدای لشکر فاطمیون تجلیل شد/قاضی‌زاده هاشمی: شهدای مدافع حرم شناخت عمیقی از مسائل جهان اسلام داشتند

28 فروردین 1401

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه شنبه ۲۷ فروردین در آئین تکریم همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم فاطمیون گفت: با تجلیل از مقام شهدای فاطمیون به ملت خود و همه جهان اعلام می‌کنیم که دست در دست برادران و خواهران افغانستانی خود بر اساس مکتب امام خمینی (ره) ایستاده‌ایم. این مکتب نجات‌بخش است و راه خودش را باز کرده و جهانی شده است.


دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و با بیان اینکه افتخار می‌کنیم در خدمت خانواده عزیز شهدای مدافع حرم هستیم، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران وظیفه و افتخار تجلیل از خانواده معظم شهدا و خدمتگزاری به این عزیزان را دارد.


معاون رئیس جمهور افزود: در این ایام دشمنان تصمیم گرفته بودند، مجاهدت‌ها و ایستادگی‌ها و همراهی‌های ملت بزرگ افغانستان با مکتب امام روح الله (ره) را مخدوش کنند و دست به توطئه‌هایی زدند و با هجمه گسترده در فضاهای مجازی که به‌ویژه همزمان با فاجعه حرم مطهر امام رضا (ع) شکل گرفت سعی کردند این حادثه را به دعوای قومیتی و مذهبی سوق دهند اما ما وظیفه داشتیم که چهره اصلی مردم افغانستان را نشان دهیم چنانکه این چهره پیش از این توسط شهید حاج قاسم عزیز نشان داده شده بود.


قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه برادران افغانستانی در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم پیش‌گام و پیش‌قدم بودند با نقل خاطره‌ای از شهید علی‌رضا توسلی گفت: این شهید عزیز قبل از هر نیروی کلاسیک و غیر کلاسیک خودش را داوطلبانه به زینبیه رساند و با جمعی از دوستانش تصمیم گرفتند از حرم بی‌بی زینب (س) حراست کنند.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: شهدای فاطمیون بصیرت داشتند و احساس مسئولیت کردند؛ بزرگ بودند و شناخت عمیقی از مسائل جهان اسلام داشتند و ایستادند و پایه‌گذار جریان فاطمیون شدند که امروز ابهت این لشکر بزرگ اسلام باعث شده است دشمنان اسلام دست به توطئه‌های زبونی بزنند تا شاید بتوانند میان این عزیزان و ملت بزرگ ایران شکاف و تفرقه‌ای بیندازند که هرگز موفق نخواهند شد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: امروز با تجلیل از مقام شهدای فاطمیون به ملت خود و همه جهان اعلام می‌کنیم که دست در دست برادران و خواهران افغانستانی خود بر اساس مکتب امام (ره) ایستاده‌ایم. این مکتب نجات‌بخش است و راه خودش را باز کرده و امروز در چارچوب مرزها و ملیت‌ها محدود نیست و جهانی شده و آثار جهانی آن روز به روز آشکار می‌شود و امیدواریم نسل آینده این شهیدان عزیز راه پدران شهیدشان را ادامه دهند و این نهضت و مکتب را به پیش ببرند.


عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران نیز در این مراسم گفت: مدافعان حرم در مکتب اسلام فارغ از هر رنگ و ملیت و زبان شعار توحید سر دادند. شهید علیرضا توسلی افغانستانی، شهید ابومهدی المهندس عراقی و شهید حاج قاسم سلیمانی ایرانی پرچم اسلام ناب را برافراشتند و در راه دفاع از کیان اسلامی در یک جبهه و در کنار هم مجاهدت کردند و به فوز عظیم شهادت نائل آمدند.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در پایان با بیان اینکه بیش از ۲۵ درصد از خانواده‌های معظم شهدای حرم ساکن شهرستان‌های استان تهران هستند، گفت: مفتخر به میزبانی از خانواده شهدای فاطمیون در این منطقه هستیم و وظیفه خود را تکریم و خدمت به یادگاران شهدا و جانبازان و مجاهدان جبهه مقاومت می‌دانیم.


در پایان این مراسم از همسر شهید «محمد اکرم ابراهیمی» جانشین تیپ امام رضا (ع) لشکر فاطمیون و حاجیه خانم «موسوی» مادر دو شهید و دو جانباز لشکر فاطمیون توسط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور سردار ولی زاده جانشین سپاه سیدالشهدا(ع)، سید علی یزدی خواه نماینده مجلس شورای اسلامی و سمیه گنجی مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان و خانواده تجلیل به عمل آمد.

 

منبع: ایثار