اجرای طرح ساماندهی و یکپارچه سازی املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران در یزد

01 آبان 1401

نماینده و بازرس ویژه املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر در راستای اجرای طرح سامان دهی و تمرکز یکپارچه املاک بنیاد به استان دارالعباده یزد سفر کردند.

 

دکتر رضا فرمانی جامع، نماینده و بازرس ویژه املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران، محسن فرج الهی، میرعامل سازمان اموال و املاک کوثر به همراه جمعی از مدیران و مسئولین سازمان اموال و املاک کوثر پنجشنبه سی ام مهرماه در راستای طرح سامان دهی و تمرکز یکپارچه املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد، وارد این استان شدند و در فرودگاه شهید صدوقی مورد استقبال حجت الاسلام عباس زارع، مدیرکل و معاونین بنیاد یزد قرار گرفتند.

 

 

 


بازرس ویژه املاک بنیاد و هیئت همراه در بدو ورود با شرکت در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی مدیران بنیاد یزد را مورد بحث و بررسی قرار داد.


مدیرکل بنیاد یزد در این نشست با تقدیر و تشکر از تلاش های مدیران سازمان اموال و املاک کوثر در خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، این اقدام را باقیات الصالحاتی خواند که ایشان را در محضر شهدا سرافراز خواهد کرد.


حجت الاسلام عباس زارع با اشاره به نقش به سزایی که استان یزد در دفاع از اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است، اظهار کرد: تقدیم 4 هزار شهید ،10هزار جانباز و 752 آزاده گواه صادقی بر این مدعاست.


وی سپس به مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری استان پرداخت و از وجود مشکلات بیمه ای و درمانی جامعه ایثارگری خبر داد و افزود: اقدامات خوبی در بخش مسکن و اشتغال صورت گرفته است لکن همچنان ایثارگران و خانواده های معظم شهدا در این حوزه ها با مشکلاتی دست به گریبان هستند.


وی در پایان خواستار همکاری، مساعدت و توجه بیش از پیش همکاران بنیاد مرکز به ویژه مدیران سازمان اقتصادی کوثر به استان دارالعباده یزد شد.


در ادامه محسن فرج الهی مدیر عامل سازمان اموال و املاک کوثر ضمن قدردانی از مهمان نوازی مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد ابراز امیدواری کرد در این سفر بسیاری از مسائل و مشکلات بنیاد یزد در بخش املاک و مستغلات مرتفع شود.

 

 

 


فرج الهی افزود: قدر خود را بدانیم که خدای متعال این عزت و افتخار را به ما عطا کرده که در این نهاد مقدس به کسانی خدمت می کنیم که همه هستی خود را برای نظام و انقلاب اسلامی فدا کرده اند و اگر دعای یکی از این ایثارگران همراه باشد به یقین دنیا و آخرتمان آباد خواهد بود .


رئیس سازمان اموال و املاک کوثر ادامه داد: سازمان کوثر از قدمتی بالغ بر 40 سال برخوردار است اما تا قبل از دو سال پیش اینگونه وارد عرصه مأموریت اصلی خود نشده بود و همچون امروز ارتباط تنگاتنگی با مدیران و مسئولین بنیاد در استان ها نداشت.


وی ادامه داد: از سال گذشته و بنا به تأکید و دستور ریاست عالی بنیاد دکتر قاضی زاده هاشمی بانک اطلاعاتی و آمار تمامی املاک و مستغلات در سراسر کشور تهیه شده تا بتوانیم از این ره آورد ضمن شناسایی سرمایه های بنیاد این سرمایه های را به بهترین وجهی در خدمت و در اختیار جامعه ایثارگری قرار دهیم.

 

مدیر سازمان اموال و املاک کوثر افزود: مسائل حقوقی، ساماندهی املاک بنیاد از لحاظ فنی و نیز آسیب شناسی این املاک بنیاد از اهداف مهمی است که سازمان کوثر با جدیت در پی حل این مسائل بوده و لذا ما به عنوان مدیران این سازمان بر این اعتقاد هستیم که این سرمایه ها می بایست به عنوان یک سرمایه مولد بتواند برخی از مشکلات جامعه ایثارگری را مرتفع کند.


دکتر رضا فرمانی جامع عضو هیئت امناء و بازرس ویژه ریاست عالی بنیاد در حوزه املاک هم در این نشست اظهار داشت: خدمت عزیزان ایثارگر که همه هستی خود را در راه نظام و انقلاب تقدیم کرده اند مایه افتخار همه ما به ویژه مسئولین و آحاد مردم فهیم و قدرشناس میهن اسلامی است، لذا بر خود لازم می دانیم که در جهت خدمتگزاری به این عزیزان و جامعه معزز ایثارگری بر حسب وظیفه تمام همت و تلاش خود را به کار گیریم.

منبع: ایثار