مراسم 13 آبان با حضور پر شور خانواده معظم شهدا و ایثارگران در سراسر کشور برگزار شد

13 آبان 1401

همزمان با یوم‌الله 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز همچون سایر ملت همیشه در صحنه کشورمان، در راهپیمایی این روز حضوری فعال داشتند.


مردم شهیدپرور و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مراسم امروز تصاویری از سردار سلیمانی، شهید علی‌وردی و دیگر شهدای اغتشاشات اخیر را با خود همراه داشتند.


این مراسم در تهران با حضور مسئولان کشوری از جمله دکتر قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.


اقشار مختلف مردم که امروز در مراسم راهپیمایی سراسری 13 آبان حضور داشتند طی قطعنامه‌ای از دستگاه قضایی کشور خواستند تا عاملان جنایت‌های اندوه‌بار اخیر را محاکمه کنند.
در این مراسم بیانیه تشکل‌های دانش‌آموزی قرائت شد که دانش‌آموزان در این بیانیه خود بر ادامه مسیر استکبارستیزی تأکید کردند.


تشکل‌های دانش‌آموزی همچنین در بیانیه خود اعلام کردند: دشمن سنگرهای علم‌آموزی را هدف قرار داده و ما عهد می‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، دشمن را روسیاه و ناامید کنیم و در این مسیر با فعالیت منسجم به دغدغه‌های فرهنگی رهبرمان پاسخ دهیم.


تشکل‌های دانشجویی نیز در بیانیه‌ای که در مراسم یوم‌الله 13 آبان در تهران قرائت شد، اعلام کردند: 13 آبان نقطه طلایی شکست هیمنه غول استکباری دوران، آمریکای جهانخوار به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) بود.


در بخشی از این مراسم بیانیه جمعی از پرسنل یگان ویژه نیروی انتظامی از سوی یکی از مأموران این نیرو قرائت شد.


راهپیمایان با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر منافق»، «هیهات من الذله» و.... انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه دشمنان نشان دادند.


مردم همچنین با در دست داشتن دست نوشته‌هایی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، خواستار برخورد قاطع با اغتشاشگران و همچنین محاکمه عناصر آشوبگر شدند و بسیاری از راهپیمایان با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی حمایت خود از نیروهای حافظ امنیت را اعلام کرده و همچنین خواستار برخورد جدی با اغتشاشگران شدند.


این مراسم به‌صورت همزمان در بیش از 900 شهر و بخش کشور برگزار شد.

منبع:ایثار