مراسم تشییع پیکر مطهر 2 شهید گمنام با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

29 دی 1400

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر 2 شهید گمنام دفاع مقدس با عنوان «پهلوانان ماندگار» روز سه‌شنبه 28 دی ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.


مراسم استقبال، تشییع و تدفین پیکر مطهر 2 شهید گمنام دفاع‌مقدس با عنوان «پهلوانان ماندگار» با حضور دکتر سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، ورزشکاران، قهرمانان و مسئولان کشوری و لشگری به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) روز تکریم مادران و همسران شهدا در سالن هندبال شهید سلیمانی مجموعه فرهنگی و ورزشی انقلاب برگزار شد.


سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، گفت: در سال‌های دفاع مقدس و بعد از انقلاب اسلامی عمل به قرآن و احکام الهی موج می‌زند و همه شهدا با عمل و اطاعت از امامین انقلاب اسلامی چه در سال‌های دفاع‌مقدس و چه در زمان مقاومت به دین خود عمل کردند.


مراسم مرثیه‌سرایی و اجرای دکلمه توسط «نهال قاضی‌خانی» فرزند شهید مدافع حرم «مهدی قاضی‌خانی» از برنامه‌های دیگر این مراسم بود.


در پایان این مراسم پیکر مطهر این شهدا که در عملیات خیبر در جزیره مجنون و عملیات بدر در شرق دجله به درجه شهادت رسیدند، در محوطه وزارت ورزش و جوانان به خاک سپرده شد.

 

منبع : ایثار