بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمانی هوشمند و الکترونیک تبدیل شود

23 آذر 1400

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح روز سه‌شنبه ششم مهرماه در بیستمین نشست شورای معاونین بنیاد در مجتمع شهید رسول‌زاده تصریح کرد: هوشمندسازی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضروری بوده و بنیاد باید در کوتاه مدت به دولت الکترونیک تبدیل شود.


دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، ضمن تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان و ایام عزاداری پایان ماه صفر گفت: اقدامات خوبی در دوره قبل مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران شروع شده است و لازم است ما چند برابر قبل کار کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر اینکه موافق اقدامات عجولانه نیستم، اضافه کرد: در دوره جاری با استقرار یک نظام ارزیابی، شرح خدمات همه واحدها را شفاف خواهیم کرد. پس از آن ضمن ابلاغ یک برنامه رشد، برای انجام این برنامه‌ها زمان لازم نیز تعیین خواهد شد.


معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه همه ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران خادم جامعه ایثارگری هستیم، تصریح کرد: در بنیاد شهید و امور ایثارگران هرکسی با هر عنوان و نسبت ایثارگری و در هر لباسی که باشد، خادم خانواده معظم شهدا و ایثارگران است، لذا هیچ‌کس واجد ممیزی غیر از سلامت و کارآمدی در راستای تحقق اهداف و مأموریت‌های ذاتی و قانونی بنیاد نخواهد بود.


قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بیانات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درخصوص اهمیت و جایگاه کار در بنیاد شهید و امور ایثارگران، اضافه کرد: وظایف قانونی بنیاد شهید و امور ایثارگران تعریف شده است و فصل‌الخطاب ما قانون است. در بنیاد شهید و امور ایثارگران همه کارکنان و مدیران به مثابه یک تیم هستند و اگر واقعاً می‌خواهند رشدی در سازمان اتفاق بیفتد، هر کسی در جایگاه خودش باید کارش را درست و دقیق انجام دهد.


معاون رئیس جمهور با اعلام آمادگی برای افزایش اختیار مدیران استانی برای خدمت رسانی به جامعه ایثارگری در استان خود، اضافه کرد: مبنای همکاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران برادرانه است، اگر با هم منسجم کار کردیم و هر کسی وظایف خود را درست انجام داد، سازمان به ماموریت‌های خود به درستی عمل خواهد کرد.


قاضی‌زاده هاشمی با تأکید براینکه موضوع تعارض منافع به‌طور جدی در بنیاد پیگیری می‌شود، اضافه کرد: نمی‌شود فردی در بنیاد مدیر باشد و منافعی در بیرون در تعارض با منافع سازمان داشته باشد؛ مدیران و کارکنان بنیاد باید در خدمت امور ایثارگران باشند، لذا اگر فردی نمی‌تواند منافع بیرونی خود را فدای سازمان کند، نباید در بنیاد مدیر و سیاست‌گذار باشد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درخصوص مسائل کارکنان بنیاد گفت: برای وضعیت کارکنان بنیاد باید برنامه‌ریزی شود، تا این عزیزان بدون دغدغه و با فراغ بال وظایف محوله را انجام دهند.


قاضی‌زاده هاشمی در پایان با اشاره به مزایای هوشمندسازی در سازمان‌ها، درخصوص خدمات‌رسانی بهینه به خاندان شهدا و ایثارگران گفت: رکن اول این اقدام هوشمند سازی سیستم است بنابراین لازم است بنیاد شهید و امور ایثارگران در کوتاه مدت به یک دولت الکترونیک تبدیل شود به‌طوری که هیچ‌یک از افراد جامعه هدف نیازمند مراجعه حضوری به بنیاد شهید و امور ایثارگران نباشد.

 

منبع: ایثار