خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران فراتر از شغل و فعالیت‌های اداری است

23 آذر 1400

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: وقتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران با عنوان نهاد انقلابی یاد می‌کنیم یعنی نباید در این نهاد تبدیل به کارمند شویم و در مسیر خدمات‌رسانی و مواجهه با ایثارگران نگاه صرفاً اداری داشته باشیم.


وبینار معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور روز دوشنبه ۱۹ مهر با حضور مهندس طاهر موهبتی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیران کل این معاونت در سالن اجتماعات مجتمع شهید رسول‌زاده و به صورت هم‌زمان از طریق ویدئوکنفرانس در ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور برگزار شد.


مهندس طاهر موهبتی در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد گفت: امروز مهم‌ترین منابع ملی در هر کشوری نیروهای انسانی آن کشور است و اگر خواهان تحول هستیم باید اهمیت و توجه ویژه‌ای به نیروی انسانی صورت گیرد.


وی افزود: خدمات‌رسانی به جامعه معزز ایثارگری توسط نیروی انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می‌گیرد و اگر خواهان افزایش کیفیت خدمات‌رسانی به این عزیزان هستیم، یکی از راه‌های آن توجه به همین نیروی انسانی به‌عنوان خادمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است و این کار باید با چنان کیفیتی صورت گیرد که حتی خانواده کارکنان نیز نسبت به سازمان تعلق‌خاطر داشته باشند.


معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه رسیدگی به شرایط کارکنان تنها منحصر به موضوع معیشت نیست افزود: موضوعی که اهمیت آن از موضوع معیشت نیز بیشتر است مسئله تکریم و احترام است.


موهبتی با تأکید بر اهمیت آموزش و مهارت‌افزایی برای کارکنان و مدیران گفت: این آموزش‌ها باید کاربردی، بر اساس نیازهای موجود و با استفاده از ابزارهای گوناگون ارائه شود.


وی افزود: وقتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران با عنوان نهاد انقلابی یاد می‌کنیم یعنی نباید در این نهاد تبدیل به کارمند شویم. ما در بنیاد در خدمت عزیزترین قشر جامعه هستیم که مشکلات زیادی را برای دفاع از کشور و انقلاب متحمل شده‌اند، لذا در خدمات‌رسانی و مواجهه با این عزیزان نباید نگاه صرف اداری داشته باشیم.


معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر لزوم تسلط بر قوانین و مقررات به ارائه راهکارها و مسائلی در خصوص موارد اجرایی در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت.


در این جلسه جمعی از معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور نیز به نمایندگی از معاونین این حوزه از طریق ویدئوکنفراس به بیان نظرات و سؤالات خود پرداختند.

 

منبع: ایثار