برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان اموال و املاک کوثر منتهی به 1400/12/29

20 تیر 1401

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان اموال و املاک کوثر در روز سه شنبه مورخ 1400/04/14 به ریاست جناب آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون محترم رئیس جمهور و ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل سالن اجتماعات مجتمع شهید رسول زاده برگزار گردید.

 

 

 

 

در این جلسه که به منظور ارائه گزارش عمکرد یک ساله منتهی به 1400/12/29 سازمان اموال و املاک کوثر تشکیل گردید، جناب آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي يوسفعلي شكری نماينده محترم ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران ، حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي حسینعلی نيري عضو هیأت امنا و رياست محترم هيأت مديره ، جناب آقای دکتر رضا فرمانی جامع عضو محترم هیأت امنا و مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، جناب آقاي محسن فرج الهي مدير عامل محترم و عضو هيئت مديره ، جناب آقاي محمد مهدي توكلي عضو محترم هيأت مديره ، جناب آقاي محمد رضا پور حاجي رضايي سرپرست محترم اداره كل حسابرسي و امور مجامع بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنین جمعی از معاونین و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان اموال و املاک کوثر و نمایندگان شرکت حسابرسی مفید راهبر حضور داشتند.

 

مراسم با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه شمس و پس از آن با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سخنانی پند آموز از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی در خصوص نقش و جایگاه شهدای گرانقدر به طور رسمی آغاز شد.

 

پس از معرفی اعضاء شرکت کننده در مجمع توسط جناب آقای محسن فرج الهی ، ایشان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و حمایت های ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثاگران و همچنین نماینده ولی فقیه و اعضای محترم هیئت امنا و هیئت مدیره سازمان اموال و املاک کوثر به ارائه گزارش پرداختند.

 

 

 

 

ایشان با اشاره به اقدامات مهم صورت پذیرفته طی یک سال گذشته، موضوع تمرکز اسناد را به عنوان یکی از ماموریت های جدید و شاخص ترین فعالیت های صورت پذیرفته در سال گذشته برشمردند ، که با تلاش جمعی مدیران و کارکنان سازمان به سرانجام رسیده و همچنین از همکاری ادارات کل و شرکت های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز قدردانی نمودند . وی سپس با اشاره به آمارها و نمودارهای دقیقی از اسناد و املاک ثبت شده در سامانه جامع فدک تا پایان سال 1400 و همچنین فرآیند چگونگی ثبت این املاک ، به این موضوع اشاره نمودند که با این اقدام در حال حاضر امکان استخراج آمار دقیق و به تفکیک جزئیات از کلیه اسناد و املاک تحت مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران به جهت تصمیم گیری های آتی فراهم شده است.

 

ایشان همچنین با اشاره به طرح ساماندهی املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران که منتج به ساخت و تکمیل پروژه ها، خرید، فروش، اجاره و مناسب سازی املاک گردیده است ، آن را اقدامی مفید در جهت خدمت رسانی به جامعه هدف عنوان کردند که با شروع آن در سال گذشته و پس از تنفیذ ریاست عالی بنیاد بدینمنظور ، افق روشنی را به منظور سرمایه گذاری های آتی در بنیاد شهید نمایان نموده است .

 

ایشان ضمن اشاره به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهش تولید مسکن و همچنین مصوبات مجلس محترم شورای اسلامی و نیز تلاش های هیئت دولت در این باره ، به شرح فعالیت های انجام پذیرفته در جهت احداث پروژه های مسکونی و برداشتن گام های لازم به منظور مرتفع سازی بخشی از نیاز مسکن جامعه ایثارگران پرداختند.

 

مدیر عامل سازمان اموال و املاک کوثر در ادامه به ارائه آماری از عملکرد معاونت حقوقی سازمان و شرح تعدادی از پرونده های شاخص نموده و در انتهای گزارش خود ضمن اشاره به اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی به گزارشی از موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران نیز اشاره کرده و به عنوان سازمانی پیشرو در این امر اجرای کامل آن را مطابق با مصوبات ابلاغی به اطلاع حاضرین رساندند.

 

 

 

سپس مطابق با روال مجامع عمومی گزارش حسابرس توسط نمایندگان شرکت مفید راهبر قرائت و بند های آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. یکی از موضوعات مورد تاکید ریاست عالی بنیاد در حین ارائه گزارش حسابرس، تعییین و تکلیف هرچه سریع تر اموال و املاک تحت اختیار غیر بوده که مقرر گردید طی برنامه ای دقیق و مدون نسبت به ارائه زمانبندی آن اقدام تا به نتیجه مطلوب منجر شود. گزارش قرائت شده در خصوص صورت های مالی سازمان اموال و املاک کوثر مبین شرایط مطلوب این سازمان بود.

 

حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي يوسفعلي شكری نماينده محترم ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران در ادامه به بیان نکات کلیدی  و توصیه های لازم در جهت پیشبرد هرچه بهتر امور و خدمات رسانی به جامعه هدف پرداخته و احقاق حقوق و توجه به کسب روزی حلال را به عنوان امری مهم و اثرگذار به عنوان خط مشی امور جاری سازمان عنوان داشتند.

 

 

 

 

در جمع بندی نهایی این جلسه جناب آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ضمن تشکر از زحمات جناب آقای محسن فرج الهی ایشان را مدیری شایسته و پر تلاش عنوان نموده که در جهت نیل به اهداف تعریف شده سازمان اموال و املاک کوثر موفق عمل نموده اند. همچنین ایشان توجه به حقوق ایثارگران را جزو تکالیف اصلی سازمان های زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان داشتند.

 

معاون محترم رئیس جمهور لزوم ایجاد منابع برای توسعه زیر ساخت های مورد نیاز خدمات رسانی به جامعه ایثارگران از جمله ساخت بیمارستان، آسایشگاه و توسعه زیر ساخت های سیاحتی را به منظور برنامه ریزی های آتی مورد توجه قرار دادند.

 

همچنین وی با اشاره به نیاز مبرم مسکن ویژه ایثارگران و کسری فراوان در این حوزه ، خواستار تسریع در برنامه ریزی و پیشبرد در این حوزه به جهت مرتفع سازی بخشی از نیازهای این عزیزان شدند. ایشان با ضروری شمردن تعیین و تکلیف املاک تصرفی بنیاد شهید این موضوع را نیازمند بررسی ویژه و به سرانجام رساندن آن را مورد مطالبه قرار دادند .

 

 

 

 

دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در پایان خواستار اقدامات عملی هرچه بیشتر و تلاش های جدی و تسریع به جهت انجام مصوبات و تکالیف محوله بوده و آن ها را به منظور مرتفع سازی نیازهای جامعه هدف ضروری خواندند و همچنین موفقیت و توفیق روزافزون برای تمامی مدیران و کارکنان این سازمان را از خدای متعال مسئلت داشتند.

 

سرپرست محترم اداره كل حسابرسي و امور مجامع بنياد شهيد و امور ايثارگران پس از گذشت مدت زمانی در حدود دو ساعت از آغاز برگزاری جلسه با ثبت مصوبات و تکالیف مربوطه ، تعیین حسابرس و ناظر سازمان و روزنامه های کثیر الانتشار جهت چاپ آگهی ، با ذکر صلواتی بر روح پاک و مطهر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر اسلام پایان جلسه را اعلام نمودند .