سفر مدیران سازمان به استان کرمانشاه/سرمایه های کشور باید در خدمت ایثارگران باشد/ایثارگران مایه عزت و افتخار نظام اسلامی هستند

05 مهر 1401

در سفر مدیران سازمان و همچنین مشاور، نماینده و بازرس ویژه ریاست عالی بنیاد شهید به استان کرمانشاه مسائل و مشکلات مستغلات بنیاد استان مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه نیز توفیق دیدار با خانواده های ایثارگر کرمانشاهی حاصل گردید.

 

مدیران و مسئولین سازمان اموال و املاک کوثر عصر چهارشنبه سی ام شهریور ماه به همراه رضا فرمانی جامع مشاور، نماینده و بازرس ویژه ریاست عالی بنیاد شهید در املاک به منظور پی گیری مسائل و مشکلات املاک و مستغلات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شده و از سوی خسرو شهیدی مدیرکل، معاونین و مسئولین بنیاد استان مورد استقبال قرار گرفتند.


هیأت یاد شده در بدو ورود با شرکت در یک نشست کاری و توجیهی که در سالن جلسات بنیاد استان بر پا شد، مسائل و مشکلات مطروحه از سوی مدیران بنیاد کرمانشاه مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

 

 

 

 


در ابتدای این نشست خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد استان ضمن قدردانی از امعان نظر مدیران سازمان اموال و املاک کوثر در سفر به کرمانشاه، این اقدام را گامی مهم در جهت پی گیری و رفع مشکلات عدیده این استان برشمرد.


مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس نقش به سزایی را در دفاع از اهداف و آرمان های نظام اسلامی بر عهده داشته است، جانفشانی 33 هزار ایثارگر استان کرمانشاه را دلیل روشنی بر این مدعا دانست.


وی سپس به مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری استان پرداخت و از عدم اشتغال و آمار بالای بیکاری ایثارگران استان، وجود مشکلات بیمه ای و درمانی جامعه هدف و نیز عدم توانایی ایثارگران در جذب تسهیلات در بخش مسکن را به عنوان دغدغه و مشکلات حاد بنیاد استان کرمانشاه نام برد.

 

 

 

 


مدیرکل بنیاد کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه مسئولین مرکز به ویژه بخش سازمان اموال و املاک کوثر می بایست برای استان کرمانشاه حساب ویژه ای را باز کنند اظهار داشت: به یقین فاکتورها و نسخه های فرهنگی و اقتصادی که برای سایر استان ها در نظر گرفته می شود نبایستی به استان کرمانشاه تعمیم داده شود چرا که استان کرمانشاه از لحاظ فرهنگی از تنوع خاصی برخوردار است لذا می بایست این استان را به صورت ویژه مورد توجه قرار داد.


وی در پایان خواستار همکاری، مساعدت و توجه بیش از پیش همکاران بنیاد مرکز شد.


در ادامه محسن فرج الهی مدیر عامل سازمان اموال و املاک کوثر ضمن قدردانی از مهمان نوازی مسئولین بنیاد کرمانشاه ابراز امیدواری در این سفر بسیاری از مسائل و مشکلات بنیاد کرمانشاه در بخش املاک و مستغلات مرتفع شود.

 

 

 

 

 

فرج الهی افزود: قدر خود را بدانیم که خدای متعال این عزت و افتخار را به ما عطا کرده که در این نهاد مقدس به کسانی خدمت کنیم که همه هستی خود را برای نظام و انقلاب فدا کرده اند و اگر دعای یکی از این ایثارگران همراه باشد به یقین دنیا و آخرتمان را آباد کرده ایم.

 

رئیس سازمان اموال و املاک کوثر ادامه داد: سازمان کوثر از قدمتی بالغ بر 40 سال برخوردار است اما تا قبل از دو سال پیش اینگونه وارد عرصه مأموریت اصلی خود نشده بود و همچون امروز ارتباط تنگاتنگی با مدیران و مسئولین بنیاد در استان ها نداشت.


وی ادامه داد: از سال گذشته و بنا به تأکید و دستور ریاست عالی بنیاد دکتر قاضی زاده هاشمی بانک اطلاعاتی و آمار تمامی املاک و مستغلات در سراسر کشور تهیه شده تا بتوانیم از این ره آورد ضمن شناسایی سرمایه های بنیاد این سرمایه های را به بهترین وجهی در خدمت و در اختیار جامعه ایثارگری قرار دهیم.


مدیر سازمان اموال و املاک کوثر افزود: مسائل حقوقی، ساماندهی املاک بنیاد از لحاظ فنی و نیز آسیب شناسی این املاک بنیاد از اهداف مهمی است که سازمان کوثر با جدیت در پی حل این مسائل بوده و لذا ما به عنوان مدیران این سازمان بر این اعتقاد هستیم که این سرمایه ها می بایست به عنوان یک سرمایه مولد بتواند برخی از مشکلات جامعه ایثارگری را مرتفع کند.

 

 

 

 


محسن فرج الهی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به خرید 18 دستگاه ساختمان اداری از سوی این سازمان در سراسر کشورطی یک سال گذشته بر رفع دغدغه های بنیاد کرمانشاه از سوی سازمان کوثر تأکید کرد.


همچنین در این نشست مشکلات پیرامونی 12 ملک از 25 دستگاه املاک و مستغلات استان کرمانشاه که از جمله مجموعه فرهنگی ورزشی قمر بنی هاشم(ع)، ساختمان کانون بنیاد کرمانشاه، سه پلاک از املاک موجود در کرمانشاه، سه پلاک در شهرستان اسلام آبادغرب و نیز کانون اسلام آبادغرب که دارای مشکلات اسنادی بودند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


در این نشست مقرر شد ساختمان وابسته به کوثر در شهرستان سنقر در اختیار بنیاد شهید استان قرار گیرد.


همچنین مدیران سازمان املاک در ادامه برنامه های سفر کاری خود به همراه مدیرکل بنیاد کرمانشاه ضمن حضور در جمع ورزشکاران باستانی کار جانباز در زورخانه ایثار کرمانشاه از این عزیزان تمجید کردند.


رضا فرمانی جامع مشاور، نماینده و بازرس ویژه ریاست عالی بنیاد در حوزه املاک در این دیدار اظهار داشت: خدمت به شما عزیزان که همه هستی خود را در راه نظام و انقلاب تقدیم کرده اید مایه افتخار همه ما به ویژه مسئولین و آحاد مردم این کشور ایران است، لذا بر خود لازم می دانیم که در جهت خدمتگزاری به شما عزیزان و جامعه معزز ایثارگری بر حسب وظیفه تمام همت و تلاش خود را به کار گیریم.

 

 

 

 

 

در ادامه این سفر مدیران و مسئولین سازمان شامگاه پنج شنبه سی یکم شهریور ماه به همراه چهارشنبه سی ام شهریور ماه به همراه خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با 4 خانواده ایثارگر کرمانشاهی دیدار کردند.


در این دیدار که در جوی بسیار صمیمی انجام شد، رضا فرمانی جامع مشاور، نماینده و بازرس و ویژه ریاست عالی بنیاد در املاک ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی به ویژه شهدای والامقام استان کرمانشاه، .دیدار با این عزیزان را توفیق بزرگی برای خادمین شهدا در نهاد مقدس بنیاد شهید دانست


وی ضمن ابلاغ سلام ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده های ایثارگر کرمانشاهی اظهار داشت: شما عزیزان ایثارگر مایه عزت و افتخار نظام اسلامی هستید و ما وظیفه داریم هر آنچه را که در توان داریم در خدمتگزاری به شما یادگاران میدان جهاد و شهادت به کارگیری کنیم.

 

 

 

 


همچنین در این دیدار خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد کرمانشاه نیز تجلیل از فداکاری های جامعه ایثارگری اظهار داشت: حضور در جمع خانواده های شهدا موجب افزایش روحیه خادمین شهدا در خدمت رسانی بهتر به ایثارگران عزیز است چرا که خانه های شهدا از نورانیت، اخلاص و فضای معنویت غیر قایل وصفی برخوردار است.


مدیرکل بنیاد کرمانشاه افزود: بیشترین لذت خدمت زمانی است که ما در جمع با صفای خانواده های معظم شاهد و ایثارگر هستیم و امیدواریم خدمتگزار شایسته ای برای آنان باشیم.


در پایان این دیدار از خانواده های معظم شهیدان، بهروز کاویانی، داریوش و محسن امینی و جانبازان گرانقدر علی محمدی و غلامرضا شهسواری تجلیل به عمل آمد.