مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شاهد برگزار شد

09 آذر 1400

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شاهد روز دوشنبه ۸ آذر ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه شاهد برگزار شد.


دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی (ره) گفت: ما همه شاگردان مکتب امام راحل هستیم و خدمتگزاری به شهدا فرصت عظیمی است که به ما واگذار شده است و باید قدر آن را بدانیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی با بنیان‌گذاری امام خمینی (ره)، گفت: انقلاب اسلامی باعث شد که ما باورمند شویم و باید قدر آن را بدانیم و شکرگزار و سپاسگزار نعمت‌هایی باشیم که خدا به ما عطا کرده است.


معاون رئیس جمهور با اشاره به زحمات چندین ساله دکتر ثقفی در دانشگاه شاهد، گفت: علت حضورم در این مراسم از بابت شکرگزاری خدا و سپاسگزاری از زحمات آقای دکتر ثقفی است که با وجود مشکلات متعدد اما با تلاش توانستند این دانشگاه را اداره کنند.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نقش مهم دانشگاه شاهد برای مکتب‌سازی در حوزه بین‌الملل عنوان کرد: از بنیان‌گذاران دانشگاه شاهد تشکر می‌کنیم چرا که در حوزه‌های مختلف این دانشگاه حرف اول را می‌زند و سطح علمی قابل قبولی دارد. معتقد هستم در کنار دانشگاهی که علم تولید می‌کند باید دانشگاهی هم باشد که مکتب‌ساز باشد و نظریه تولید کند.


معاون رئیس جمهور گفت: دانشگاه شاهد بر اساس مأموریت بنیاد و طرح شاهد که امام راحل به آن توجه داشتند وظیفه مکتب‌سازی دارد تا مجاهدان را به مدیران تبدیل کنند لذا مأموریت این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است. وظیفه این دانشگاه همانند بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ انقلاب به صورت بین‌المللی است و یکی از وظایف آن کادرسازی برای نظام اداری و سیاسی در کشور است.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به نیازهای ایثارگران در حوزه مددکاری گفت: باید در حوزه اخلاقی مرکز تربیت مددکاری ایجاد شود تا نظریه تمدن اسلامی توسط دانشگاه شاهد شکل بگیرد اگر می‌خواهیم این سازمان در حوزه تمدن اسلامی موفق باشد باید برنامه راهبردی شکل بگیرد و به صورت سلیقه‌ای نباشد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشکر و قدردانی از رئیس سابق دانشگاه شاهد در دوران ریاست این دانشگاه گفت: دانشگاه شاهد دارای شخصیت‌های علمی فراوان و ظرفیت علمی عظیمی است و امیدوار هستیم که وجود دکتر چلداوی سرپرست دانشگاه شاهد، پرخیر و برکت باشد و آرزو می‌کنم این دانشگاه کار خود را پرقدرت ادامه دهد.


کامیار ثقفی، رئیس سابق دانشگاه شاهد در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از همکاران دانشگاه در طول مدت ریاست در این دانشگاه، گفت: خدمت در دانشگاه شاهد تجربه بزرگی بود و امیدوارم در طول مدت حضور در این دانشگاه توانسته باشیم به نحو مطلوبی به جامعه ایثارگری خدمت کرده باشیم.


احمد چلداوی سرپرست دانشگاه شاهد نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از مسئولیت جدید در این دانشگاه، گفت: حضور و خدمت در این دانشگاه نعمت و فرصت بزرگی است که باید از آن برای خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران نهایت استفاده را کرد.


سرپرست دانشگاه شاهد با اشاره به اهداف دانشگاه شاهد و پیشرفت آن در منطقه، خاطرنشان کرد: ما باید خط مقدم علمی در منطقه و کشورهای همسایه باشیم و دانشگاه شاهد در منطقه نمونه و سرآمد بین همه دانشگاه‌ها باشد.


در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تجلیل از کامیار ثقفی، رئیس سابق دانشگاه شاهد، حکم احمد چلداوی، سرپرست دانشگاه شاهد با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به وی اهدا شد.

 

در این مراسم جمعی از معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه شاهد حضور داشتند.