عطر ۲۵۰ لاله فاطمی در فضای ایران اسلامی/حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تشییع شهدا

18 دی 1400

مراسم تشییع پیکر مطهر ۲۵۰ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور ملت شهیدپرور و مسئولان کشوری و لشکری در تهران و ۲۴ استان کشور برگزار شد.


همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و ایام دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تشییع پیکرهای مطهر ۲۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس در تهران و ۲۴ استان کشور با حضور مردم مؤمن، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی برگزار شد.


در مراسم تشییع پیکرهای ۱۵۰ شهید گمنام در تهران دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت و دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد و پس از آن تشییع پیکرهای مطهر شهدا تا معراج شهدا برگزار شد.


آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور نیز همراه با مردم ولایت مدار، با شهدا تجدید میثاق کرد.


مراسم تشییع شهدا در استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان برگزار شد.


مراسم وداع با این شهدای گرانقدر، دیروز و دیشب در مصلای شهرهای مختلف برگزار شد.


گفتنی است، این ۱۵۰ شهید گمنام مربوط به عملیات کربلای ۵ در شلمچه، کربلای ۸ در شلمچه، تک دشمن در سال ۶۷ در شلمچه، تک دشمن در سال ۶۷ در زبیدات، عملیات خیبر در جزیره مجنون، تک دشمن در جزیره مجنون، عملیات والفجر یک در فکه، عملیات والفجر مقدماتی در فکه، عملیات والفجر ۹ در چوارتا سلیمانیه، عملیات کربلای ۶ در سومار، عملیات بدر در شرق دجله، عملیات رمضان در شرق بصره هستند.

 

منبع: ایثار