ضرورت ارتقای سطح کیفی و رعایت عدالت در خدمت‌رسانی به ایثارگران/ طراحی مدل‌های اشتغال ایثارگران در بخش خصوصی با مشورت تشکل‌های ایثارگری

18 دی 1400

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جانبازان بصیر تشکل «خانه نور ایرانیان بصیر»، تأکید کرد: با ایجاد یک سبد متنوع از خدمات و اصلاح بودجه تفصیلی با تصویب مجلس شورای اسلامی و هیئت امنای بنیاد به دنبال ارتقای سطح کیفی خدمات و رفع تبعیض در خدمت رسانی به جامعه معزز ایثارگری هستیم.


دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز چهارشنبه 15 دی ماه در نشست صمیمی با جمعی از جانبازان بصیر ضمن شنیدن درخواست‌ها و درد و دل‌های این جانبازان گفت: حقیقت آن است که مقام ایثار جانبازان بصیر را نه می‌توانیم به درستی درک کنیم و نه توانایی جبران سختی‌ها و رنج آنان را داریم.


معاون رئیس جمهور خطاب به این جانبازان معزز گفت: باید از خانواده‌های شما که صبوری می‌کنند و پا به پای شما ایستادند، تقدیر کنیم. همسران جانبازان بصیر، اعصاب و روان و جانبازان ضایعه نخاعی زحمات بسیار بزرگ و غیر قابل تصوری در طول سالیان متمادی نسبت به جانبازان متقبل شده‌اند.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی افزود: خوشبختانه سطح دانش و بینش شما عزیزان نشان از ضمیر روشن و دل نورانی‌تان دارد که با این شرایط جسمی و فقدان قوه بینایی توانسته‌اید مدارج علمی بالا و تخصصی را طی کنید و به یاری سایر همرزمانتان بپردازید و دعوت می‌کنم، مشاوره‌های تخصصی و تجارب ارزشمندتان را با هم‌افزایی با واحدهای ستادی و اجرایی بنیاد در میان بگذارید و فعالیتتان را در این مسیر تداوم بخشید.


وی با بیان اینکه تبعیض در ادای حقوق ایثارگران پذیرفتنی نیست، تأکید کرد: همه خدمات گوناگون بنیاد شهید و امور ایثارگران به جامعه معزز ایثارگری باید بر اساس ضوابط و در چارچوب قانون ارائه شود و هر برنامه‌ای که در چارچوب حقوقی آن در اختیار ما نیست، برای اجرا نیاز به لایحه و اختصاص ردیف بودجه دارد.


معاون رئیس جمهور افزود: با ایجاد یک سبد متنوع از خدمات و اصلاح بودجه تفصیلی با تصویب مجلس شورای اسلامی و هیئت امنای بنیاد به دنبال ارتقای سطح کیفی خدمات و رفع تبعیض در خدمت رسانی به جامعه معزز ایثارگری هستیم.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر تمرکز برنامه جاری بر «پرداخت معوقات» و «پاداش پایان خدمت» است گفت: به هیچ عنوان قصد نداریم وعده خدمتی را بدهیم که امکان اجرای آن با توجه به محدودیت منابع مالی، میسر نیست. مسکن و اشتغال ایثارگران در چارچوب طرح‌های ملی مسکن و آزمون جذب سراسری و اختصاصی ایثارگران در حال پیگیری و اجرا است. به دنبال مدلی برای ایجاد اشتغال در بخش خصوصی هستیم و امیدواریم با کسب مشاوره‌های تخصصی از تشکل‌های ایثارگری که دارای تجربه و ارتباط نزدیک با جامعه ایثارگری هستند به سوی تحقق اهداف عالی قانون‌گذار در خدمت‌رسانی شایسته به ایثارگران باشیم.

 

منبع: ایثار