سومین همایش تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

10 مهر 1401

سومین همایش سراسری تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس به همت مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه 10 مهرماه در مجتمع شهید رسول زاده برگزار شد.

 

سرهنگ فریبرز خزایی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، در خصوص دلایل برگزاری این همایش گفت: تجلیل از رزمندگان بر اساس حضور آنها در جبهه‌های حق علیه باطل انجام می‌شود و امسال نیز برای سومین بار تعدادی از رزمندگان پیشکسوت بنیاد شهید و امور ایثارگران در کل کشور مورد تجلیل قرار می‌گیرند.


سرهنگ خزایی ادامه داد: تجلیل از این عزیزان در حقیقت یعنی ترویج خوبی‌ها، ارزش‌ها و منش‌هایی که در دوران بسیار ارزشمند و ماندگار دفاع مقدس از رزمندگان عزیز شاهد بودیم.


فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر اینکه تجلیل از رزمندگان در هر کشوری به عنوان قهرمانان آن کشور امری ضروری است، خاطرنشان کرد: این نیاز جامعه به معنای اینکه قهرمانان کشور و اسوه‌های عملی گرامی داشته شوند ضروری است و در ایران عزیز و به ویژه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز همواره در مناسبت‌هایی همچون روز جانباز، روز شهید و روز آزادگان مقام و منزلت این عزیزان را گرامی می‌داریم و البته معتقدیم جایگاه رزمندگان در سطح کشور هنوز قابل ملاحظه نیست و باید بیش از این به آنها توجه شود.


سرهنگ خزایی با بیان اینکه هدف دیگری هم در کنار این تجلیل داریم بیان کرد: مهمترین هدفمان این است که به نسل کنونی و همکاران جوان‌ترمان عرض کنیم که رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس بودند، مظهر ایثار، اخلاص، ازخودگذشتگی و خشوع به تمام معنا در برابر خداوند متعال و همچنین نهراسیدن از دشمن و ایمان و دین‌مداری بودند و برای اموری که به تقویت نظام منجر می‌شد تا پای جان داوطلبانه حضور پیدا می‌کردند.


در ادامه این مراسم نیز سردار تقی رضایار، رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت اظهار کرد: در طول هفته دفاع مقدس مراسم متعددی جهت تجلیل از پیشکسوتان این عرصه برگزار شد که مهمترین آن حضور تعدادی از این عزیزان در خدمت مقام معظم رهبری بود.


وی با ذکر این مطلب که در حال حاضر بالاترین سرمایه انقلاب و دفاع مقدس نیروی انسانی است، افزود: این سرمایه‌ها در آن مقطع حساس در جنگ تحمیلی شرکت داشته‌اند، در آن زمان حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر به صورت داوطلبانه، حدود 430 هزار نفر به عنوان جهادگر و نزدیک به 460 هزار نفر از کادر نیروهای مسلح در جبهه‌ها حاضر شدند و همچنین حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر به عنوان سرباز وظیفه توسط نیروهای مسلح در جبهه‌ها حضور داشتند.


سردار رضایار ادامه داد: درست است که این عزیزان عوامل اصلی شرکت کننده در صحنه‌های دفاع مقدس بودند، اما می‌دانیم که پشت جبهه‌ها هم سنگر بود و تمام مردم در دفاع مقدس سهیم و شریک هستند.


رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت تأکید کرد: در حال حاضر این سرمایه انسانی بی‌نظیر در تاریخ و جغرافیای کشور ما به عنوان مولفه اقتدار و منافع ملی ما در خدمت نظام و کشور هستند که این چنین سرمایه انسانی در دنیا بی‌نظیر است و باید از آن به بهترین نحو استفاده کرده تا نسل کنونی و نسل‌های بعدی بداند که این افراد که بودند و چه کار عظیمی برای کشور کردند.

 

در این همایش جناب آقای رضا حیدری و علی اکبر حاجیلو به نمایندگان از سازمان اموال و ملاک کوثر حضور داشتند.

 

 

 

 


در پایان این مراسم تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس به روایت‌گری پرداختند و همچنین با اهدای لوح تقدیر از رزمندگان پیشکسوت تجلیل شد.

منبع:ایثار